Popeye Village – malownicza wioska na klifie

Kto z nas nie kojarzy muskularnego marynarza z fajką zajadającego szpinak? Komiksowa postać Popeya doczekała się ekranizacji w postaci filmu muzycznego w 1980 roku. Reżyser długo nie mógł znaleźć idealnego miejsca do wybudowania planu filmowego. Przeszukał wybrzeże USA i Kanady, ale dopiero na Malcie znalazł idealną zatokę, gdzie powstała wioska Popeye Village.

Popeye Village – jak powstała słynna wioska?

Do budowy planu filmowego w 1979 roku zaangażowano 165 osobową międzynarodową ekipę. Ściągnięto setki kłód drzew i desek z Holandii, a gonty do budowy pokrycia dachowego sprowadzono aż z Kanady. Zużyto 8 ton gwoździ i 2000 galonów amerykańskich farby (około 7,5 metra sześciennego). Zbudowany został też falochron o długości 60-75 metrów. Budowa trwała 7 miesięcy, a w roku 1980 zaczęto już kręcić pierwsze ujęcia. Film niestety zebrał średnie recenzje i nie odniósł większego sukcesu finansowego, ale na szczęście kultowa wioska pozostała.

wioska Popeye

Jedna z największych atrakcji Malty

Dziś ma już 40 lat i jest to jedna z największych atrakcji na całej Malcie. W wiosce mieści się 20 drewnianych, kolorowych domków, w których czekają różne atrakcje. Wchodząc kolejno można podziwiać różne, ciekawe rekwizyty i zdjęcia z planu filmowego. W jednym z domków można oglądać wyświetlany bez przerwy film o Popeyu i zjeść popcorn, który jest w cenie biletu. Można nawet spotkać samego Popeya 💪 Animatorzy przebrani za postaci filmowe przechadzają się główną uliczką i zabawiają publiczność.

W takie święta jak Dzień Dziecka czy Halloween organizowane są specjalne atrakcje, ale Popeye Village to miejsce rozrywki nie tylko dla rodzin z dziećmi. Istnieje możliwość wynajęcia tego miejsca na imprezę ze znajomymi, a zakochani mogą zorganizować tutaj swój ślub.

Po kilku minutach spaceru główną uliczką znajdujemy się w pięknym miejscu widokowym. Wioska na pięknych klifach z lazurowo-turkusową wodą sprawia, że można poczuć się jak w bajce. W sezonie letnim w zatoce można pływać, opalać się na leżaku i wypłynąć w 15 minutowy rejs łodzią dookoła zatoki.

wioska Popeye
Popeye Village
Popeye Village
łódka

Jak dojechać do wioski Popeya?

Wioska znajduje się 3 kilometry od miejscowości Mellieħa w Anchor Bay. Otwarta jest przez cały rok, a dojechać można tam samochodem lub autobusem. Koszt wejściówek mieści się w przedziale 10 – 15 euro. Ceny różnią się w zależności od pory roku. W sezonie oczywiście jest drożej.

Czasem spotykam się z opiniami, że ceny biletów są bardzo wygórowane, ale ja tak nie uważam. Według mnie to miejsce warte odwiedzenia i swojej ceny. Osobiście byłam tam już 2 razy 🙂 Wioskę, można też bezpłatnie zobaczyć z góry. Widok jest piękny ale to nie to samo co odwiedziny w środku. Po dniu pełnym atrakcji w wiosce możecie całkiem niedaleko wypocząć na największej piaszczystej plaży Ghadira Bay w Mellieħa.

Więcej powodów, dla których warto odwiedzić Maltę znajdziesz w tym wpisie. Jesli byłeś/aś już w Popeye Village koniecznie daj znać znać w komentarzu 😉


KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *